בקיץ 2012 לקחה קבוצת ארזי בהובלת כפיר ארזי את ניהול עמותת ‘עתיד הנגב’ בכדורסל בשיתוף פעולה עם חברי העמותה הקיימים, ומאז הקבוצה הבוגרת השלימה שתי עליות ליגה בשתי עונות. השנה מתמודדת הקבוצה על עלייה לליגה הלאומית, ובמקביל, מחלקת הנוער התבססה כמחלקה המובילה באיזור הדרום.

דבר יו”ר כפיר ארזי

הנגב מתפתח בצעדי ענק בשנים האחרונות בכל תחומי החיים – בתעסוקה, בתשתיות, בחינוך, בתרבות ובספורט. אין סיבה טובה מזו לבקש שבאר-שבע, בירת הנגב, תתברך גם בקבוצת כדורסל ראויה לשמה.

אני חולם לבנות בכל עונה קבוצה מלהיבה ותחרותית, כזו שתושבי באר שבע והנגב יהיו גאים בה, קבוצה שתגרום לכולכם למלא על בסיס קבוע את אולם הקונכייה הנפלא בו נשחק החל מעונת המשחקים הקרובה.

בחזוני, אני רואה את ענף הכדורסל בנגב פורח למימדים חדשים, את בוגרי מחלקת הנוער שלנו, שגדלו והתחנכו בין כותלי המועדון – מובילים אותנו קדימה ואת העיר באר שבע הופכת להיות מעצמת כדורסל בקנה מידה ארצי.

תורמים לקהילה – הפועל באר שבע

סגל הקבוצה שבנינו העונה תואם את רוח המועדון, ומתבסס על בוגרי מחלקת הנוער המוכשרים שלנו, לצד שחקני רכש ששמעו על הפרויקט שלנו, הציצו – ונדבקו בחיידק.

מסורת של כדורסל צריך לבנות, במשותף עם הקהילה, ראשי הרשויות והקהילה העסקית. את כל זה כבר התחלנו לעשות, בעידוד ובסיוע הרוח הגבית של רוביק דנילוביץ’ ושאר החברים מעיריית באר שבע.

השנה הצטרפו לפרויקט שלנו המועצה האזורית בני שמעון, בראשותה של סיגל מורן, ובית ההשקעות אלטשולר שחם שהחליט ללכת איתנו יד ביד עד הסוף, ולהגשים לתושבי הנגב חלום ישן: להציב את באר שבע והאזור על מפת הכדורסל הישראלי.

אני בטוח שהשנה נעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו – המשך המסע לליגת העל וחיזוק הקשר איתכם, אוהדי הכדורסל בבאר שבע והנגב. אני קורא מכאן לכולכם: בואו ותהיו חלק מהמסע המופלא, בואו נמלא יחדיו את הקונכייה ונהפוך אותו למבצר של הכדורסל הבאר-שבעי לעוד שנים רבות.

שלכם, כפיר ארזי

מעבר לעתיד

למועדון הכדורסל “הפועל באר שבע” – מסורת עשירה. הוא הוקם בשנת 1954 ע”י האחים סמי ומרקו ארושס, ברטי בכר ז״ל וצבי ברונר ז״ל, ובשנת 1965, בהובלת ודב שריר ז״ל וייבדל לחיים ארוכים מאמן הכדורסל הותיק איתן ווגמן – הפך למועדון מקצועני.

נקודת הציון המשמעותית הראשונה בהיסטוריה של המועדון נרשמה בשנת 1976, עונת האליפות של קבוצת הכדורגל, כשבסיומה העפילה קבוצת הבוגרים לליגה השנייה בארץ, בה שרדה במשך שלוש עונות, עד שהתפרקה.

עם דוב שריר ושימי ריגר האגדי על הקווים חזרה הפועל באר שבע לתודעה במהלך שנות ה- 80 והעפילה שוב ללאומית בשנת 1987.

חיים סלע ז”ל העניק אז את חסותו על הקבוצה, ויחד עם המנהל המיתולוגי אברהם קבלק ז”ל, ומזכיר אגודת הפועל באר שבע – עודד ירון החזיקה הקבוצה מספר שנים נוספות לפני שהתפרקה שוב.

קרוב ל- 15 שנים עברו, וההיסטוריה חזרה על עצמה פעם נוספת. יניב קבלק ובני רווה, בסיועו של איש העסקים דרור סוויסה, הקימו בפעם השלישית את הפועל באר שבע בקיץ 2003 עם ישראל ברוך על הקווים טיפסה הקבוצה במעלה הליגות, וסיימה את המסע המופלא שלה במרחק נגיעה מליגת העל עם הפסד במשחק החמישי בסדרת גמר הפלייאוף נגד הפועל חולון.

בקיץ 2012, לקחה עמותת “עתיד הנגב” בהובלת יו”ר המועדון כפיר ארזי את ניהול הקבוצה הבוגרת תחת חסותה, השלימה שתי עליות ליגה תוך שתי עונות, ובמקביל – ביססה את מחלקת הנוער שלה כמחלקה המובילה בכל אזור הנגב, תוך קידום שיתוף הפעולה עם פרויקט הכדורסל בתיכון מקיף ג’.

את עונת המשחקים האחרונה סיימה הפועל באר שבע במקום הראשון בליגה א’ דרום עם מאזן מרשים של 21 ניצחונות מול הפסד בודד, כשבסיומה – העפילה לליגה הארצית. אנו מקווים כי העונה ירשם פרק משמעותי נוסף בהיסטוריה של המועדון. פרק משמעותי, משפיע וחשוב, שהפעם – בניגוד לכל הפעמים הקודמות – לא יסתיים לפני ההעפלה לליגת העל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *